Újabb szösszenet, mit szösszenet, egy egész eposz az OMV-MOL ügyben.
Még jó, hogy amikor a fő csatározások voltak, még nem üzemeltünk, mert egyrészt a jóisten sem mentett volna meg minket attól, hogy hülyeségeket irkáljunk, másrészt így most kényelemesen hátradőlve válogathatunk az elemzések közül :-)
Varró László azt elemezgeti az írásában, hogy annak ellenére, hogy ő alapvetően piacpárti közgazdász, miért is gondolja azt, hogy a jelen helyzetben szükséges a magyar állam beavatkozása.
Nyomatékosítanám, hogy VL a MOL vezető közgazdásza, tessék ebben a fényben olvasgatni az írást. A nyomtatott Népszabiban ugyan ott van egy minimálbetűs hivatkozás a szöveg alatt, a NOLon ez hiányzik, csak annyi van, hogy a szerző közgazdász. Úgy hiszem, a szerzőnek nagyobb körültekintéssel kellett volna eljárnia ez ügyben, különös tekintettel egyrészt az írás tartalmára, másrészt meg éppen arra, hogy a MOL menedzsmentjéből eleddig Varró az első, akinek sikerül a nyilvánosság elé állni az OMV-üggyel kapcsolatban (legalábbis, ha jól figyeltem az eseményeket). Szóval legközelebb a cikk elejére kéne írni az ilyesmit, és nem engedni, hogy a szerkesztő kivegye.
Namost, az OMV tulajdonosi struktúrája ennél összetettebb. Bár tény, hogy 31,5% az osztrák állam kezében van, azért az a sommás megállítás, hogy az OMV egy állami vállalat, azért nem áll meg. Innen kezdve mit gondoljunk az OMV-t illető többi megállapításról. Ne felejtsük, hogy VL az általa is ellenségesnek (Tényleg, ez vajon mit jelent? Azért ellenséges, mert minket vásárolnak fel, vagy azért, mert nem szeretjük, ha a nagyobbik hal megeszi a kishalat? Nade nem ez a kapitalizmus?) minősített felvásárlásban érintett cégnél dolgozik, és így minősíti az OMV-t!
A hatékonyság/termelékenység okairól pedig megkérdeznék egyes MOL munkavállalókat, ők hogyan látják ezt a dolgot. Arról is meg szeretném tudni VL véleményét, hogy mikorra teszi a hatékonyság kialakulásának kezdetét, mivel egyértelműen ahhoz a tényhez köti, hogy a MOL nem állami vállalat. Ellenben nem volt olyan rég, amikor a MOLban még lényegi rész volt állami tulajdon (2003-ban 25%).
Utolsó kommentek